AVRUPA ve ORTA DOĞU'YA BÜYÜK YATIRIM

Bursa Kebap Evi'nden Avrupa ve Orta Doğu'ya büyük yatırım

Bir dünya markası yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerleyen Bursa Kebap Evi, Avrupa'da Fransa-Metz, Orta Doğu'da ise Dubai ve Abu Dabi'de olmak üzere 3 yeni yatırım için anlaşma imzaladı.

Bursa'nın meşhur kebabı İskender'i lezzet ve kalite standardından ödün vermeden tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak amacı ile hayat geçen Bursa Kebap Evi, büyümeye devam ediyor.  Efsane lezzetleri ile global bir marka olmayı amaçlayan Bursa Kebap Evi, yurtdışında açılacak 3 yeni şube için imzaları attı.  Helvacı Grup tarafından batmak üzereyken satın alınarak, Türkiye'nin en hızlı büyüyen restoran zincirine dönüştürdüğü Bursa Kebap Evi'ni 7 yıl gibi kısa bir sürede, 32 ilde 70 şubeye ulaştırdı. İlk yurtdışı şubesini ise 2015 yılında Almanya'nın Saarbrücken kentinde açmıştı.  

Avrupa da ikinci şube Fransa'da 

Kendi işinin sahibi olmak isteyenlere Bursa'nın tarihi lezzetlerine odaklı yatırım fırsatı sunan Bursa Kebap Evi, Avrupa'da ikinci şubesini Fransa'nın Metz kentinde açmak adına anlaşma imzaladı. 2017'nin üçüncü çeyreğinde açılacak şubenin Almanya'da olduğu gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor. 

Dubai bizim için ikinci İstanbul olacak

Orta Doğu'da da uzun süredir yürütülen görüşmeler sonucunda iki anlaşma imzalandı. İlk şubenin, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de ''Heart of Al Maryah Central''da 2018 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanırken, ikinci şube ise Bursa Kebap Evi'nin Orta Doğu merkezi üssü Dubai de ''Al Arab Mall'' da açılacak.

''Global bir oyuncu olduk''

Hedeflerinin Bursa Kebap Evi'ni efsane lezzetleriyle bir dünya markası yapmak olduğunu belirten Helvacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı yeni yatırımlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: 

“Markamız global bir oyuncu haline geldi. Avrupa'da Almanya'dan sonra Fransa Metz'de şube açmak için anlaşma imzaladık. Avrupa lezzetlerimizi çok sevdi. Öte yandan, uzunca bir süredir, Orta Doğu'da franchise görüşmelerimiz sürüyordu. Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de çok güçlü bir şekilde olacağımızın müjdesini verebilirim. Çok yakında Suudi Arabistan ve Bahreyn de de şubelerimiz açılacak. Dubai merkezli olarak planlarımızı yapıyoruz. Dubai bizim için ikinci İstanbul'dur. Orta Doğu yatırımlarında merkez üssümüz olacak.” 

Michelin yıldızlı şeflerden ödüllü lezzet: 

Haziran 2016'da merkezi Brüksel'de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen “Üstün Lezzet Ödülü”ne (Superior Taste Award) layık görülen Bursa Kebap Evi, lezzette kalitenin tek damgası olarak kabul edilen bu ödülü alan ilk ve tek döner-iskender markası oldu.